Pozycjonowanie faq

Co to jest pozycjonowanie stron?
Pozycjonowanie stron internetowych jest to zespół ogólnie nazywanych czynności prowadzących do podniesienia pozycjonowanej strony www w wynikach wyszukiwarki internetowej na określone frazy wyszukiwania. Mówiąc potocznie jest to podniesienie w pozycji rankingu danej strony na określone frazy wyszukiwania.

Na czym polega pozycjonowanie
Na sposób klasyfikacji dokumentów (stron) pod zadane frazy przez konkretne wyszukiwarki składa się wiele algorytmów i metod. Cześć z algorytmów została opatentowana i ogólne zasady rządzące są znane.

Najbardziej znanym oczywiście jest patent firmy Google na algorytm "PageRank". Do tej pory algorytm ten ma znaczenie podczas wyszukiwania. Jednak w klasycznej postaci niestety ten algorytm już nie funkcjonuje. W pierwotnej wersji algorytmy obliczenia popularności strony były dość proste i polegało na zliczeniu ilości linków prowadzących do danej strony. Strona która miała największy PageRank i posiadała w swojej treści szukane słowo była najwyżej w rankingu. Obecnie sposób klasyfikacji jest o wiele bardzie złożony ogólny współczynnik PageRank nie ma takiego wpływu na ranking wyników.

Jakie są ceny pozycjonowania?
Ceny pozycjonowania zależą od kilku czynników m.in:
- konkurencja w pozycjonowanych frazach
- historia strony (czas istnienia, wcześniejsze zabiegi pozycjonowania itp..)
- złożoność fraz
- optymalizacja strony
- ilość fraz do pozycjonowania


{
<wróć 0 1 dalej>

Szukaj na stronie
UrbiCMS 2008